Loading...
Ozon Neden Gereklidir?

Sağlık ve iyileşme oksijensiz gerçekleşemez. İnsan gıdasız 1-2 ay ,susuz 1 hafta fakat oksijen olmadan, ancak 4- 5 dakika yaşayabilir. Oksijen en temel gereksinimimizdir. Bir çok hastalık, ihtiyaç olan doku ve organlara  yeniden yeterli oksijen sağlanmasıyla önlenebilir veya tamamen iyileştirilebilir. Hastalıkların oluşum mekanizmalarından biri de dokunun oksijenasyonunun yeterli olmamasındandır. Oksijen yeterli olmayınca beslenme de yetersizleşmekte böylece dokuda problemler başlamaktadır.

Günümüz dünyasında, sadece nefes almak ,artık vücudumuza yeterli oksijeni sağlamıyor. Vücudumuz sürekli olarak, havamızdaki, suyumuzdaki ve yiyeceklerdeki  toksinler tarafından kirletiliyor. Şehirlerimizdeki oksijen miktarı %21 in çok altında ve düşmeye devam ediyor. Sigara kullanımı, stres, hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme gibi durumlar da eklenince vücudumuzda toksinlerin birikimi ve oksijen eksikliği artmakta bu da kronik yorgunluğa, erken yaşlanmaya, hastalıklara ve kansere zemin hazırlamaya başlamakta... Yeterli oksijenlenmeyi sağlamak için nefes almaktan daha fazla şey yapmak zorundayız.

Ozonterapi doku ve hücrelere ihtiyacı olan oksijeni en etkili şekilde sağlayan ve toksinleri yok edebilen bir tedavidir.

Tıbbi ozonun en güzel yanlarından biri de doğru kişiler tarafından uygulandığında hiçbir yan etkisinin bulunmamasıdır.

Ozonterapi dünyamızda bulunan doğal bir maddenin saf biçimde vücuda verilmesinden ibaret olduğu için hemen hemen hiçbir yan etki görülmemektir. Diğer tedavilerle karşılaştırıldığında bu durum çok büyük avantaj sağlamaktadır. Ozonun insan vücudundaki etkileri sonucunda sağlanan yararlı gelişmeler şunlardır:

Kendini iyi hissetme: Ozon tedavisi gören kişilerin ortak ifadeleri kendilerini çok iyi, zinde ve sağlıklı hissettikleridir.

İmmum sistemin güçlenmesi: Çeşitli hastalıklara yakalanmış kişilerin bu hastalıktan kolaylıkla kurtulmasının yanında yeniden bu tür hastalıklara yakalanmamasını sağlar.

Kan dolaşımının artması: Bir yandan damarların genişlemesini diğer yandan kan hücrelerinin yapımını hızlandırmak yoluyla yetersiz kan giden bölgelere kanın daha iyi gitmesine yol açar. Bu yolla çeşitli damar hastalıkları tedavi edilir.

Yeni hücre yapımı: Hücre yapımının artması sonucunda iyileşmeyen yaraların kapanması mümkün olabilmektedir. Diğer yandan doğumdan sonra geçen her gün yaşlanan insanoğlunun yaşlanan hücrelerinin sağlığa kavuşması yanında genç hücrelere kavuşması sağlanır. Yapısı bozulmuş dokuların yenilenmesi ozon sayesinde mümkün olmaktadır.

Detoks etkisi: İnsan vücudundaki zararlı maddelerin uzaklaştırılması yoluyla olası zararlardan korunması gerçekleşir.

Antimikrobik etki: Bilinen her türlü virüs, bakteri, mantar gibi çeşitli hastalık etkenlerinin ölmesini sağlar. Bu yolla tıbben tedavi edilemeyen veya tedavi edilmesi çok güç olan hastalıklarının tedavi edilmesi mümkün olmaktadır

Ağrı giderici: Ağrıya yol açan nedeni ortadan kaldırmanın yanında ağrının hissedilmesine neden olan kimyasal bileşenlerin uzaklaştırılması yoluyla ağrı hissinin kısa sürede yok olmasını sağlar

Antikanserojen etki: Genel olarak kanser hücreleri oksijensiz ortamda oluşur ve ürer. Ozon yoluyla yüksek oksijene kavuşan dokulardaki kanserojen hücreler üreme yeteneğini yitirirler.

Yaşam kalitesini arttırma: Sağladığı tüm yararların yanında insanların bedensel ve ruhsal anlamda sorunlarını azaltarak veya yok ederek yaşam kalitesi denilen değerleri yükseltir.

...

MAKALELER

HEPSİ

BİZE ULAŞIN

Çekirge Cad. No: 97/B Kat:1 Daire:1 BURSA (Yılmaz Mefruşat Üstü, Wamtes ve İntam durağı karşısı)
T. (0224) 233 30 40 | T. (0224) 232 04 44 | C. (0553) 111 21 21

Copyright 2019 | bursaozon.com
Bu site Layout altyapısı ile hazırlanmıştır.bursa reklam ajansı,bursa site,bursa web sitesi,bursa e-ticaret,bursa grafik tasarım